Loader

Stroganoff csíkok – Matyi kedvence

2015-11-05
Related Recipes:
  • Baconbe tekert, karfiolos fasírt

  • Rablóhús (sütőben)

  • Házi májas fokhagymás húskonzerv

  • Tepsis sült tarja

  • Rakott cukkini

Egyik legkedveltebb eledelünk. Az eredeti recept pontos elnevezése „Bélszíncsíkok Stroganoff módra”, de miután állandóan csak bélszínnel találkozom a fagyasztómban egy idő után ráuntam és sertéshúsból szoktam csinálni Így is igazi ízorgia. Simán belefér ha szűzpecsenyéből, rövidkarajból készítjük, de ha csak sertéscomb van itthon és mégis ezt az ételt kívánjuk meg, akkor gond nélkül nekiállok, kicsit tovább tart. De ha marhahús és nincs bélszín akkor teljesen jó helyette a fehérpecsenye(én sokszor a tatárbifszteket is ebből készítem) de akár a fekete pecsenye is. Mindegy, csak hasson, ezzel pedig nincs hiba. Miért is? Lássuk.

Bevásárló listához ad
Ez a recept bekerült a bevásárló listádba.
Nyomtat:
Recept nyomtatása
Kedvenc:Bevásárlólistához:
A receptet beküldte:

Hozzávalók

Mennyiség: személy

Hozzávalók

Mennyiség: személy

Elkészítés

  1. A szalonnát kockákra , a hagymát finomra vágjuk, a fokhagymát áttörjük, a gombát vékonyan felszeleteljük, az uborkát apróra a húst pedig vékony csíkokra vágjuk. Megpirítjuk a szalonnát, majd hozzáadjuk a finomra vágott hagymát és megfonnyasztjuk.
  2. A vékony csíkokra vágott húst megszórjuk liszttel, majd rádobjuk a hagymás szalonnaalapra. Erős tűzön, folyamatos keverés mellett gyorsan – kb. 3 perc – megpirítjuk (ha combból készítjük, akkor ez több idő, én szakaszosan pirítom, azaz először zsírjára pirítom a húst, aztán pici víz alá, megint lepirítom, mindezt három-négy alkalommal megismétlem, így a comb is „megadja” magát).
  3. A lepirított húshoz hozzáadjuk a gombát, ecetes uborkát, áttört fokhagymát, paradicsompürét és a bort, fűszerezzük babérlevéllel és kakukkfűvel, ízlés szerint sózzuk(vigyázz, mert a szalonna és akár az uborka is sós lehet!) és borsozzuk(inkább csak az illat miatt szoktam).
  4. Mérsékelt tűzön a hús fajtájától függően 10-20 percig főzzük, közben figyeljünk arra, hogy a liszt miatt ne égjen le, ha érezzük, hogy égne, akkor löttyintsünk alá egy kis húslét (nekem általában van fagyasztva a hűtőben, az ehhez hasonló esetekben, illetve főzelékek, levesek készítéséhez azt szoktam használni alapnak) vagy vizet.
A recept megosztása

Comment (1)

  1. posted by Tamás Kampó on 2017-04-10

    Nekem is a kedvencem lenne, de nem futja rá itt Nyíregyházán. Ez van ha az ember szívesen segítve kölcsön ad, de visszaadni nem akarják. Bízok benne hogy most már hamarosan visszakapom a kölcsönt, és akkor én is el tudom készíteni ezt a finomságot!

Vélemény, hozzászólás?

Fel!